Telefon
WhatsApp
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik çalışmaları, modern ve dijital dünyada kaçınılmaz olarak gerçekleştirilmesi gereken ve başta tanınırlığı arttırma süreci olmak üzere oldukça geniş kapsamlı avantajların tek bir çalışmada elde edilebilmesini sağlayan tamamen profesyonellikle yürütülmesi gereken işlemler bütünüdür. Bu çalışmaların kapsamı son derece geniş olduğu gibi etkili bir çalışma gerçekleştirmek pek çok farklı alanda hızlı bir kazanım elde edilmesini sağlar.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurum kimlik nedir? merak edenler için kurumsal kimliği şu şekilde sıralamak mümkündür: kurumların, firmaların, şirketlerin, vakıfların ya da benzeri niteliklere sahip olan tüm oluşumların kendi iç mekanizması içerisinde ya da dış dünya ile kurduğu ilişkilerde elde etmiş olduğu tüm imaja denir.

Dolayısıyla kurumsal kimlik çalışmaları, firmaların ya da benzeri tüm oluşumların başta hedef kitlesi ile kurmuş olduğu tüm etkileşim ağını yönetebilme gücüne sahiptir. Bu kapsamda kurumsal kimlik oluşturma özellikle dijital dünya üzerinde var olma arzusunda olan kurumlar için son derece kritik bir önem arz etmektedir.

Kurumsal Kimlik Unsurları Nelerdir?

Başta dijital dünyada yeni bir girişimde bulunacaklar olmak üzere pek çok kimse açısından kurumsal kimlik unsurları nelerdir? sorusu merak edilir ve kurumsal kimliğin unsurları başta belirtilmiş olduğu gibi sınırsız bir düzleme sahiptir. Bu duruma karşın genel hatlarıyla söz konusu unsurları sıralamak gerekirse;

  • Kurumların isimleri ve bu isimden türetilen her türlü çalışma
  • Logolar, grafikler, semboller, web arayüzleri
  • Temel anlamıyla motto haline dönüşmüş sloganlar
  • Elektronik posta imzalarından kurumsal yaz dili ve karakterleri
  • Renk düzenlemeleri ve renk uyumları

Gibi akla gelebilecek kurumları ifade etmeye yönelik iz bırakıcı niteliğe sahip olan her şey kurumsal kimlik oluşturma sürecinde kullanıma uygunluk taşıyan unsurlar arasındadır.

Neden Kurumsal Kimlik Kazanılmalıdır?

Belirtilmiş olduğu gibi kurumsal kimlik oluşturma süreci, her şeyden önce ticari ya da girişime yönelik hedeflerin başarıya ulaşması adına son derece kritik bir anahtardır. Bu bağlamda kurumsal kimliğin inşa edilebilmesi başarıya giden yolun en önemli dönemeci olma özelliğine sahiptir.

Profesyonel Kurumsal Kimlik Oluşturma Çalışmaları

Profesyonel ve dijital dünyanın kodları konusunda uzman; reklam, tanırım, PR ve pazarlama çalışmalarında yüksek düzeyde kabiliyete sahip; elektronik ortamı efektif biçimde yönetebilen ekibiyle www.grafiktasarim.com.tr  adresi aracılığıyla tüm kurumsal kimlik oluşturma sürecini profesyonellikle yönetebilmeniz mümkündür.

TEKLİF FORMU