Google Assistant çok yakında tabletlerde kullanılabilecek

Google Assistant çok yakında tabletlerde kullanılabilecek
Google Assistant çok yakında tabletlerde kullanılabilecek

Bildiğiniz gibi sesli asistanlar artık işletim sistemlerinin önemli bir parçası haline geldi. Apple denince akla gelen ilk özelliklerden biri Siri. Google da bu alanda Google Assistant ile iddialı geliyor.

Ancak Assistant’ın bugüne kadar önemli bir eksikliği bulunuyordu. O da sesli asistanın sadece akıllı telefonlarda kullanılabilmesiydi. Tablet kullanıcıları Google’ın akıllı asistanından faydalanamıyordu.

Ancak bu durum çok yakında değişecek. Uygulama için yayınlanan son betada (7.16), uyumlu cihazlar bölümünde tabletler de görünüyor. Bu da tablet kullanıcılarının da çok yakında Google’ın Assistant uygulamasını kullanabileceğini gösteriyor.

Google Assitant şu anda Android 7.0 üstü işletim sistemi kullanan tüm akıllı telefonlarda, Android TV’lerde, Pixelbook’ta ve Google uygulaması üzerinden iOS’ta kullanılabiliyor. iOS bile Assitant kullanabiliyorken Android tablet kullanıcılarını bu uygulamadan mahrum bırakmak Google’ın eksikliği olarak görülüyordu. Ancak Amerikalı teknoloji devi sonunda bu eksikliği de kapatıyor.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *